Date Teams/Event Time Score Links
 
August
Fri. 29 vs. UW-Oshkosh @ Stevens Point, Wis. Final L, 1-0
Sat. 30 at UW-Stevens Point Final W, 2-0
  @ Community Stadium at Goerke Park
 
September
Fri. 5 at Puget Sound Final L, 1-0
Sun. 7 at Pacific Lutheran Final L, 4-0
Tue. 16 at Macalester * Final L, 2-1
Sat. 20 at St. Catherine * Final W, 1-0
Wed. 24 UW-River Falls Final - 2OT T, 0-0
Sat. 27 Saint Mary's * Final W, 4-0
 
October
Wed. 1 Bethel * Final W, 5-1
Sun. 5 Hamline * Final W, 1-0
Wed. 8 at Concordia-Moorhead * Final L, 1-0
Sat. 11 Gustavus Adolphus * Final W, 3-1
Tue. 14 at Saint Benedict * Final L, 2-0
  Collegeville, Minn. (SJU Practice Field)
Sat. 18 at UW-La Crosse Final W, 4-2
Wed. 22 UW-Eau Claire Final - 2OT T, 1-1
Sat. 25 at St. Olaf * Final W, 2-1
Wed. 29 Carleton * Final - 2OT T, 0-0
 
November
Sat. 1 at Augsburg * Final - OT L, 1-0
Tue. 4 vs. Saint Benedict % @ Collegeville, Minn. (SJU) Final - PK Away T, 1-1
  Game 1 - MIAC Quarterfinals
Wed. 5 at Augsburg % Final L, 1-0
  Game 3 - MIAC Semifinals
 
September
Tue. 1 UW-Stevens Point Final W, 5-0
Thu. 3 Pacific Lutheran Final L, 3-0
Wed. 9 at Wartburg Final L, 2-0
Sat. 12 UW-Stout Final L, 3-1
Wed. 16 at UW-River Falls Final W, 3-1
Sat. 19 at Bethel * Final W, 2-0
Sat. 26 at Gustavus Adolphus * Final L, 2-1
Wed. 30 Concordia-Moorhead * Final W, 4-1
 
October
Sat. 3 at Hamline * Final W, 2-1
Wed. 7 Saint Benedict * Final W, 1-0
Sat. 10 Macalester * Final - 2OT T, 1-1
Tue. 13 at St. Olaf * Final W, 1-0
Sat. 17 at St. Catherine * Final W, 2-1
Wed. 21 at UW-Eau Claire Final W, 1-0
Sat. 24 Saint Mary's * Final W, 1-0
Wed. 28 Carleton * Final W, 2-1
Sat. 31 at Augsburg * Final L, 4-0
 
November
Wed. 4 Augsburg % Final W, 2-0
  Game 3 - MIAC Semifinals
Sat. 7 Gustavus Adolphus % Final L, 1-0
  Game 5 - MIAC Championship
 
September
Thu. 1 at UW-Stevens Point Final W, 3-0
Sat. 3 vs. La Verne @ Dallas, Texas Final - 2OT W, 1-0
Mon. 5 at Texas-Dallas Final - 2OT W, 1-0
Wed. 14 UW-River Falls Final W, 2-0
Sat. 17 Wartburg Final W, 3-0
Wed. 21 at Saint Benedict * Final T, 1-1
Sat. 24 Gustavus Adolphus * Final W, 1-0
Wed. 28 at Concordia-Moorhead * Final W, 2-1
 
October
Sat. 1 Hamline * Final W, 1-0
Wed. 5 St. Olaf * Final W, 1-0
Sat. 8 at Macalester * Final W, 1-0
Wed. 12 at UW-Stout Final L, 1-0
Sat. 15 St. Catherine * Final W, 1-0
Sun. 16 UW-Eau Claire Final - OT W, 1-0
Wed. 19 Bethel * Final W, 4-0
Sat. 22 at Saint Mary's * Final W, 2-0
Wed. 26 at Carleton * Final W, 3-0
Sat. 29 Augsburg * Final W, 2-1
 
November
Wed. 2 St. Catherine % Final W, 2-0
  Game 3 - MIAC Semifinals
Sat. 5 Augsburg % Final L, 1-0
  MIAC Championship - Game 5
Sat. 12 vs. Loras % @ Whitewater, Wis. Final L, 1-0
  NCAA Championship - First Round
 
September
Fri. 1 UW-Stevens Point Final W, 1-0
Sun. 3 UW-La Crosse Final - 2OT T, 2-2
Fri. 8 at UW-River Falls Final - 2OT W, 1-0
Sun. 10 St. Scholastica Final W, 4-0
Tue. 12 Saint Mary's * Final W, 2-0
Sat. 16 at Saint Benedict * Final W, 3-0
Wed. 20 Hamline * Final L, 1-0
Sat. 23 at Gustavus Adolphus * Final W, 2-0
Wed. 27 at Wartburg Final W, 2-1
Sat. 30 at Macalester * Final L, 1-0
 
October
Sat. 7 Carleton * Final W, 3-0
Tue. 10 at Concordia-Moorhead * Final W, 3-0
Sat. 14 at St. Catherine * Final L, 1-0
Wed. 18 at UW-Eau Claire Final W, 3-0
  Faculty/Staff Appreciation Day
Sat. 21 St. Olaf * Final W, 1-0
Wed. 25 Augsburg * Final - 2OT T, 1-1
Sat. 28 at Bethel * Final W, 3-1
 
November
Wed. 1 Gustavus Adolphus % Final - 2OT T, 1-1
  MIAC Playoff Semifinal
Sat. 11 vs. Wartburg @ La Crosse, Wis. Final W, 1-0
Sun. 12 at UW-La Crosse % Final L, 1-0
  NCAA DIII Tournament Second Round
* Conference
% Post season
Bold team: Home event