Date Teams/Event Time Score Links
 
September
Wed. 17 at UW-Stout Final W, 9-0
 
February
Sun. 1 Southwest Minn. St. Final W, 9-0
  AARC
Sun. 8 at St. Cloud St. Final W, 9-0
  Sartell
Sun. 15 at Concordia-Moorhead * Final W, 9-0
  Grand Forks Choice Health & Fitness
Sat. 21 Northwestern (IA) Final W, 9-0
  AARC
  Northwestern Final W, 8-1
  AARC
 
March
Sat. 7 Hamline * Final W, 9-0
  White Bear Lake, Minn. (Lifetime Fitness) U of MN Baseline
Sun. 15 at Saint Benedict * Final W, 8-1
  Sartell, Minn. (Fitness Evolution) Sartell
Sat. 21 Saint Mary's * Final W, 9-0
  U of MN Baseline
Sun. 22 St. Catherine * Final W, 6-3
  U of MN Baseline
Tue. 31 vs. Warner Southern @ Winter Haven, Flo. Final W, 8-1
 
April
Wed. 1 vs. Ave Maria @ University of Southern Florida Final W, 7-2
Thu. 2 vs. Southeastern (FL) @ HCC, Plant City, Flo. Final L, 5-4
Fri. 10 at Macalester * Final W, 9-0
Sat. 11 Carleton * Final W, 5-4
  SPA
Mon. 13 at Bethel * Final W, 9-0
Wed. 22 at St. Olaf * Final W, 8-1
  Lakeville, Minn. (Lifetime Fitness)
Sat. 25 Gustavus Adolphus * Final L, 6-3
  SPA
 
May
Fri. 1 vs. Carleton % @ @ Lakeville, Minn. (Lifetime Fitness) Final W, 5-1
  Match 4 - MIAC Semifinals
Sun. 3 at Gustavus Adolphus % Final W, 5-2
  Match 5 - MIAC Championship
Fri. 8 vs. St. Norbert % @ Chicago, Ill. Final W, 5-1
Sat. 9 vs. Carnegie Mellon % @ University of Chicago - Chicago, Ill. Final L, 5-0
 
September
Wed. 16 at Wis.-River Falls Final W, 9-0
 
January
Sun. 31 UST Alumni # TBA
  AARC
 
February
Sat. 6 at St. Cloud St. Final W, 8-1
  Sartell, Minn. (Fitness Evolution)
Sun. 28 Concordia-Moorhead * Final W, 9-0
  Minneapolis, Minn. (Baseline Tennis Center)
 
March
Sat. 5 at Saint Mary's * Final W, 9-0
  Winona, Minn. (Winona Tennis Center)
Sun. 6 Saint Benedict * Final W, 9-0
  Minneapolis, Minn. (Baseline Tennis Center)
Sat. 12 Hamline * Final W, 8-1
  Minneapolis, Minn. (Baseline Tennis Center)
Sun. 13 at St. Catherine * Final W, 9-0
  Minneapolis, Minn. (Baseline Tennis Center)
Fri. 18 vs. Stockton @ Hilton Head Island, S.C. Final W, 9-0
Sun. 20 vs. North Central (Ill.) @ Hilton Head Final W, 9-0
Tue. 22 vs. Loras @ Hilton Head Final W, 9-0
Thu. 24 vs. Allegheny @ Hilton Head Island, S.C. Final W, 9-0
  vs. UW-Whitewater @ Hilton Head Island, S.C. Final L, 6-3
 
April
Sat. 2 Macalester * Final W, 9-0
  Minneapolis, Minn. (Baseline Tennis Center)
Sat. 9 at Bethel * Final W, 8-1
  Fridley, Minn. (Lifetime Fitness)
Sun. 17 at Gustavus Adolphus * Final L, 8-1
Fri. 22 at Carleton * Final W, 5-4
Sat. 23 St. Olaf * Final W, 8-1
  Fridley, Minn. (Lifetime Fitness)
 
May
Tue. 3 vs. St. Catherine % @ Site: St. Paul, Minn. (St. Kate's) Final W, 7-2
  Match 1 - MIAC Quarterfinals
Thu. 5 at Gustavus Adolphus % Final L, 5-2
  Match 4 - MIAC Semifinals
 
September
Sat. 16 Minn. St. Mankato Final W, 8-1
 
February
Sat. 3 at St. Cloud St. Final W, 8-1
Sat. 17 Concordia-Moorhead * Final W, 9-0
  Minneapolis, Minn. (U of M Baseline Tennis Center)
Sun. 18 St. Catherine * Final W, 8-1
  Minneapolis, Minn. (U of M Baseline Tennis Center)
Sat. 24 Macalester * Final W, 9-0
  Minneapolis, Minn. (U of M Baseline Tennis Center)
Sun. 25 Saint Benedict * Final W, 9-0
  Minneapolis, Minn. (U of M Baseline Tennis Center)
 
March
Fri. 9 at Saint Mary's * Final W, 7-2
  Winona, Minn. (Winona Tennis Center)
Sat. 17 St. Olaf * Final W, 8-1
  Minneapolis, Minn. (U of M Baseline Tennis Center)
Fri. 23 vs. Juniata @ Hilton Head, S.C. Final W, 9-0
Sun. 25 vs. Union (N.Y.) @ Hilton Head, S.C. Final W, 7-2
Mon. 26 vs. College of Coastal Georgia @ Hilton Head, S.C. Final W, 8-1
Tue. 27 vs. Erskine @ Hilton Head, S.C. Final L, 5-4
Wed. 28 vs. Va. Wesleyan @ Hilton Head Beach and Tennis Final W, 9-0
 
April
Sun. 8 vs. Hamline * @ Lakeville, Minn. Final W, 8-1
  Lifetime Fitness
Sun. 22 at Gustavus Adolphus * Final L, 5-4
Tue. 24 at Bethel * Final W, 5-4
Sun. 29 at Carleton * 2:00 PM
  Northfield, Minn. (Pat Lamb Tennis Courts)
# Exhibition
* Conference
% Post season
Bold team: Home event