Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
vs Grinnell
@ Rochester, Minn.
Final - 6 innings
W, 9-0

vs Carroll (Wis.)
@ Rochester, Minn
Final
W, 6-4
25
26
27
28
1
at NCAA Qualifier (@Wartburg, Waverly, Iowa)
TBA

vs UW-La Crosse
@ Lincoln, Neb. (Snyder Arena)
Final
W, 80-66

at Saint Benedict
Postponed


2


3

vs Rockford
@ Rochester, Minn.
Final
W, 5-0


vs Dubuque
@ Rochester, MN
Final
W, 2-1
4
5
6
7
8
at NCAA Indoor Championships (@Boston)
All Day

vs Guilford
@ Kolf Sports Center - Oshkosh, Wis.
Final
L, 80-73


9
at NCAA Indoor Championships (@Boston)
All Day

vs Aurora
@ Tucson, Ariz.
Final
W, 6-4

vs Carroll (Wis.)
@ Tucson, Ariz.
Final - 7 innings
W, 13-2


10

vs Dubuque
@ Tucson, Ariz.
Final - 10 innings
L, 4-3

vs Wesleyan (Conn.)
@ Tucson, Ariz.
Final
W, 11-3
11
12
13
14
15

16
vs North Central (Minn.)
Final
W, 9-0

17
18
19
at Wartburg
Postponed
20
at NCAA Championships (Greensboro, N.C.)
10:30 a.m./6 p.m.
21
at NCAA Championships (Greensboro, N.C.)
10:30 a.m./6 p.m.

vs UW-Whitewater
@ Pensacola, Fla.
Final
W, 6-0
22
at NCAA Championships (Greensboro, N.C.)
10:30 a.m./6 p.m.

vs UW-Whitewater
@ Pensacola, Fla.
Final
L, 9-1
23
at NCAA Championships (Greensboro, N.C.)
10:30 a.m./6 p.m.

vs UW-Eau Claire
@ Clermont, FL
Final
W, 4-3

vs Tufts
@ Clermont, Fla.
Final - 5 innings
W, 9-0
24

vs Union (N.Y.)
@ Hilton Head, S.C.
Final
W, 7-2

vs UW-Whitewater
@ Clermont, Fla.
Final
L, 1-0


vs Union (N.Y.)
@ Hilton Head, S.C.
Final
L, 6-3

vs Franklin
@ Osceola, Fla.
Final
W, 6-1
25
vs DePauw
@ Hilton Head, S.C.
7:30 AM

vs DePauw
@ Hilton Head, S.C.
10:30 AM

vs Colby
@ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle Park 1)
Final - 9 innings
L, 11-10
26
vs TBA
@ Hilton Head, S.C.
TBA

vs MIT
@ Clermont, Fla.
8:30 AM

vs Franklin
@ Auburndale, Fla.
10:00 AM

vs UW-River Falls
@ Clermont, Fla.
10:45 AM
27
vs Savannah (Ga.) State

vs Doubles Tournament
12:00 PM

vs Colby
@ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle Park Main)
1:00 PM
28
vs Doubles Tournament
@ Hilton Head, S.C.
TBA

vs UW-Stout
@ Clermont, Fla.
8:30 AM

vs Oberlin
9:00 AM

vs Oberlin
@ Clermont, Fla.
10:45 AM
29
at Claremont-Mudd-Scripps (Desert Dual)
30
at Hamline
1:00 PM

at Bethel
1:00 PM

at Hamline
3:00 PM

at Bethel
3:00 PM
31
at Bethel
1:00 PM

at Bethel
3:00 PM
1
2
3
vs Macalester
2:30 PM

vs Saint Benedict
3:30 PM

vs Macalester
4:30 PM

vs Saint Benedict
5:30 PM
4
at UW-La Crosse
2:30 PM

at UW-La Crosse
4:30 PM
5
at @Whittier (Calif.) Twilight
TBA
6
at @Pomona-Pitzer (Calif.) Invite
TBA

at @Hamline U. Invite
10 a.m.

vs St. Olaf
1:00 PM

vs St. Olaf
3:00 PM