Licensed to University of St. Thomas   HY-TEK's Meet Manager 1/19/2018 06:53 PM
                         UST Invitational - 1/19/2018                          
                           University of St. Thomas                            
                                    Results                                    
 
Women 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Katie Murray                 St. Thomas                8.04Q  2 
  2 Madison Smodis               Unat-Lakehea              8.18Q  1 
  3 Megan Bryson                 Unat-Lakehea              8.27q  1 
  4 Katelyn Marciniak            St. Thomas                8.29q  2 
  5 Anna Smith                   St. Thomas                8.36q  1 
  6 Delaney McLoone              St. Thomas                8.37q  2 
  7 Emma Bassier                 St. Thomas                8.57q  2 
  8 Abby Fuchs                   St. Thomas                8.66q  1 
  9 Quinn O'Connor               St. Thomas                8.76   1 
 10 Abby Fountaine               Lakehead Uni              8.96   2 
 11 Lauren Bradley               St. Thomas                9.97   1 
 
Women 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Katie Murray                 St. Thomas                8.00  
  2 Madison Smodis               Unat-Lakehea              8.09  
  3 Megan Bryson                 Unat-Lakehea              8.28  
  4 Katelyn Marciniak            St. Thomas                8.31  
  5 Delaney McLoone              St. Thomas                8.40  
  6 Anna Smith                   St. Thomas                8.41  
  7 Emma Bassier                 St. Thomas                8.55  
  8 Abby Fuchs                   St. Thomas                8.68  
 
Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tia Lampo                    Lakehead Uni             26.70   1 
  2 Katelyn Marciniak            St. Thomas               26.99   1 
  3 Madison Smodis               Unat-Lakehea             27.22   1 
  4 Brielle Bierman              St. Thomas               27.37   2 
  5 Megan Bryson                 Unat-Lakehea             27.47   1 
  6 Delaney McLoone              St. Thomas               28.25   2 
  7 Matilda McFerson             St. Thomas               28.29   2 
  8 Emma Bassier                 St. Thomas               28.49   3 
  9 Jalia Anderson               St. Thomas               28.81   3 
 10 Samantha Mellin              St. Thomas               29.18   3 
 11 Abby Fuchs                   St. Thomas               29.34   4 
 12 Abby Fountaine               Lakehead Uni             29.82   3 
 13 Quinn O'Connor               St. Thomas               30.09   4 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Allie Dugan                  Minnesota                58.67   1 
  2 Tia Lampo                    Lakehead Uni             58.96   1 
  3 Steph Kretlow                St. Thomas             1:05.13   1 
  4 Madison Timm                 Crown                  1:07.92   1 
  5 Elizabeth Muench             St. Thomas             1:08.33   2 
  6 Michaela Howk                St. Thomas             1:08.91   2 
 
Women 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Molly Roach                  Unattached MN          1:39.75  
  2 Mallory Adamson              St. Thomas             1:41.85  
  3 Keely Smith                  St. Thomas             1:42.99  
  4 Blythe Whealy                Unattached             1:49.47  
  5 Madison Timm                 Crown                  2:00.28  
 
Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lindsey Greenlund            Minnesota              2:15.28  
  2 Anastasia Korzenowski        Unattached MN          2:15.89  
  3 Carissa Dock                 Minnesota              2:16.21  
  4 Kelli Schmidt                Minnesota              2:16.97  
  5 Tate Sweeney                 Unattached MN          2:17.97  
  6 Kayla Baker                  Minnesota              2:22.02  
  7 Paige Cater                  St. Thomas             2:24.60  
  8 Olivia Thielen               St. Thomas             2:25.79  
  9 Nicole Tamming               Lakehead Uni           2:34.92  
 
Women 1 Mile Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Olivia Hummel                Unattached MN          5:01.98   1 
  2 Zetta Mason                  Minnesota              5:06.28   1 
  3 Jenny Walz                   St. Thomas             5:07.57   1 
  4 Ali Glassbrenner             St. Thomas             5:08.76   1 
  5 Ally Smith                   Minnesota              5:13.15   1 
  6 Jaycie Thomsen               Unattached MN          5:14.09   1 
  7 Sophia Schmitz               Unattached MN          5:18.24   1 
  8 Sarah Klecker                Minnesota              5:19.25   1 
  9 Emily Betz                   Minnesota              5:19.90   1 
 10 Maria Eastman                Unattached MN          5:21.29   1 
 11 Rachel Wians                 Minnesota              5:23.60   2 
 12 Delaney FitzPatrick          Unattached MN          5:23.99   2 
 13 Bit Klecker                  Unattached MN          5:25.39   1 
 14 Kelsey Sather                Minnesota              5:34.38   2 
 15 Sarah Werking                Minnesota              5:35.69   2 
 16 Megan Gossfeld               St. Thomas             5:39.14   2 
 17 Sara Miller                  St. Thomas             5:56.01   2 
 
Women 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Molly Eastman                Minnesota             10:07.51q 
  2 Rebekkah Pyle                Lakehead Uni          10:08.64q 
  3 Heather Maxfield             Lakehead Uni          10:37.00q 
  4 Paige Kobe                   Lakehead Uni          10:41.48q 
  5 Melissa Marsh                St. Thomas            10:41.70q 
  6 Sara Ness                    St. Thomas            10:42.52q 
  7 Hailee Morisseau             Lakehead Uni          10:51.06q 
  8 Haley Rasmussen              Minnesota             11:05.10q 
  9 Mackenzie Nelson             Crown                 11:35.72  
 10 Haylee Beeman                Lakehead Uni          12:33.71  
 
Women 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Brielle Bierman              St. Thomas                9.49Q 
  2 Sofie Albrechtsen            Minnesota                 9.75q 
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 St. Thomas (Minn.)  'A'                             4:22.26  
     1) Keely Smith                     2) Anna Smith                     
     3) Paige Cater                     4) Christine Rohlf                
  2 St. Thomas (Minn.)  'B'                             4:39.28  
     1) Olivia Thielen                  2) Michaela Howk                  
     3) Elizabeth Muench                4) Samantha Mellin                
 
Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Sofie Albrechtsen            Minnesota                1.65m    5-05.00 
  2 Grace Bordson                St. Thomas               1.55m    5-01.00 
  3 Matilda McFerson             St. Thomas               1.50m    4-11.00 
 
Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Macy Narr                    Minnesota                3.65m   11-11.75 
  2 Christina Stathakis          Unattached MN            3.35m   10-11.75 
  3 Kendall Novak                St. Thomas               3.20m   10-06.00 
  4 Jalia Anderson               St. Thomas               3.05m   10-00.00 
 
Women Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Katie Murray                 St. Thomas               5.28m   17-04.00 
  2 Alyssa Faucett               Minnesota                5.05m   16-07.00 
  3 Taylor Quandt                St. Thomas               4.44m   14-07.00 
  4 Jordan Veronica              Unattached               0.39m    1-03.50 
 
Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Tess Keyzers                 Unattached MN           13.88m   45-06.50 
  2 Erin Dunning                 Unattached MN           13.66m   44-09.75 
  3 Jalia Anderson               St. Thomas               7.55m   24-09.25 
 
Women Weight Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Tess Keyzers                 Unattached MN           18.30m   60-00.50 
  2 Erin Dunning                 Unattached MN           16.48m   54-01.00 
  3 Haley Poole                  Unattached MN           13.07m   42-10.75